Jak przebiega korekta lakieru?
Korekta lakieru to popularny zabieg detailingowy, który jest wykonywany w celu trwałego usunięcia rys i defektów. Korekta lakieru jest najczęściej wykonywana przy użyciu specjalnej maszyny polerskiej i wymaga dużego doświadczenia. Na czym dokładnie polega korekta lakieru? W jakim przypadku warto ją wykonać? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania.
Kiedy warto wykonać korektę lakieru samochodowego?
Korekta lakieru samochodowego jest zalecana w przypadku, gdy na karoserii samochodu pojawiły się nieestetyczne rysy, otarcia bądź zmatowienia. Korektę lakieru warto też wykonać w celu usunięcia innych defektów i uszkodzeń znajdujących się na powłoce lakierniczej. Co ciekawe, lakier samochodowy po wykonanym zabiegu nie tylko odzyskuje blask, ale też głębię koloru. Ponadto jest pozbawiony wszelkich defektów i delikatnych wżerów. Warto jednak pamiętać o tym, aby polerowanie lakieru wykonać w sprawdzonej firmie świadczącej usługi auto detailingu. Dzięki temu można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany starannie i nie uszkodzi karoserii samochodu.
Jak wygląda usługa korekty lakieru samochodowego?
Korekta lakieru jest wykonywana za pomocą profesjonalnej maszyny polerskiej oraz z użyciem odpowiednio dobranych do konkretnego lakieru past polerskich. Podczas procesu korekty usuwana jest warstwa zniszczonego lakieru o grubości około 3-5 mikronów, co stanowi bardzo niewielką część całej grubości powłoki lakierniczej. Jednoetapowa korekta lakieru pozwala usunąć około 50% rys. Z kolei korekta dwuetapowa, eliminuje znacznie więcej uszkodzeń — nawet do 99% zarysowań. Ważne jest jednak, aby metodę korekty lakieru dopasować indywidualnie do każdego samochodu.