Z jakich etapów składa się mycie detailingowe?
Wiele osób często próbuje samodzielnie wyczyścić swoje auto, jednak nie zawsze jest to efektywne. Rozwiązaniem problemu może okazać się usługa mycia detailingowego. Mycie detailingowe to bezpieczny proces, który pozwala na usunięcie najcięższych zabrudzeń z karoserii pojazdu. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak dokładnie wygląda proces mycia detailingowego i kiedy warto skorzystać z tej usługi.
Jak przebiega proces mycia detailingowego?
Mycie detailingowe to zaawansowana metoda czyszczenia samochodu, która polega na dokładnym oczyszczeniu i renowacji poszczególnych elementów pojazdu. Warto wiedzieć o tym, że zakres działań jest za każdym razem dopasowywany do indywidualnych oczekiwań klientów i wymagań auta. Na samym początku pojazd jest przygotowywany do mycia, a następnie rozpoczyna się mycie wstępne. Kolejny krok polega na nałożeniu na karoserię bezpiecznej piany aktywnej, która nie niszczy struktury lakieru i rozpuszcza nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Kolejny etap to mycie właściwe z wykorzystaniem specjalistycznych, ale delikatnych środków. Następnie specjaliści wykonują czyszczenie kół, nadkoli i wnętrza. Na samym końcu wykonują dekontaminację oraz aplikują dressingi na opony.
Kiedy warto wykonać mycie detailingowe?
Mycie detailingowe warto wykonać w przypadku, gdy na aucie pojawiły się mocne zabrudzenia, a samodzielne czyszczenie nie przynosi zamierzonych efektów. Z usługi tej warto też skorzystać po długim czasie eksploatacji pojazdu, kiedy na lakierze widoczne są trudne do usunięcia zanieczyszczenia, takie jak osad, rdza lub plamy. Warto też wspomnieć o tym, że mycie detailingowe umożliwia dotarcie do wyjątkowo niedostępnych zakamarków lakieru. Dzięki temu samochód po zakończeniu mycia zyskuje głęboki i błyszczący kolor.