MYCIE DETAILINGOWE

W zależności od wybranego przez Państwa pakietu w skład usługi zaliczamy poszczególne procesy:


- Mycie wstępne (bezdotykowe)


Polega ono na pokryciu pojazdu bezpieczną dla lakieru, gum oraz plastików pianą aktywną o neutralnym PH, mającą za zadanie usunięcie wierzchniej warstwy zanieczyszczeń, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarysowania lakieru podczas mycia ręcznego. Po paru minutach piana aktywna wraz z brudem spłukiwana jest z karoserii wodą pod ciśnieniem.

 


- Mycie właściwe (ręczne)


Jest to najbezpieczniejsza forma mycia pojazdu z użyciem bardzo delikatnych rękawic z mikrowłókien lub naturalnej wełny owczej oraz dwóch wiader (jedno zawiera roztwór wody z szamponem samochodowym o neutralnym PH, drugie natomiast zawiera samą wodę w celu opłukiwania rękawicy z zanieczyszczeń zebranych z karoserii) wyposażonych we wkładki typu Grit Guard, zatrzymujące zanieczyszczenia na dnie wiadra.

Mycie detailingowe - aktywna piana


- Czyszczenie kół


W przypadku tego pakietu usług, koła nie są zdejmowane z samochodu. Felgi czyścimy środkami dopasowanymi do ich rodzaju (lakierowane, polerowane, chromowane, etc.) bezpiecznymi dla ich wykończenia, skutecznie usuwającymi brud, przy użyciu odpowiednich szczotek z delikatnym włosiem bezpiecznym dla ich powierzchni.


- Czyszczenie nadkoli, wnęk etc.


W przypadku tego pakietu usług nadkola oczyszczane są w stopniu na jaki pozwala dostęp do nich bez demontażu kół. Wszelkie uszczelki, szczeliny oraz zakamarki (grille etc.) czyszczone są przy użyciu specjalnych środków oraz pędzelków z delikatnym włosiem.


- Dekontaminacja (usuwanie zanieczyszczeń lakieru)


Etap ten składa się z usuwania śladów smoły z lakieru specjalnie przystosowanym do tego środkiem, po czym lakier jest glinkowany, co ma na celu usunięcie z jego powierzchni wszelkich trwale przyspojonych zanieczyszczeń, jak soki z drzew, pozostałości po owadach, zanieczyszczenia metaliczne etc., pozostawiając lakier idealnie czysty i gładki.


- Czyszczenie wnętrza


Wnętrze pojazdu, czyli wszelkie wykładziny, fotele oraz bagażnik są dokładnie odkurzane. Wszelkie, plastikowe elementy wnętrza oraz gumowe dywaniki (jeśli występują) są dokładnie czyszczone oraz odżywiane.
Wszelkie zakamarki czyszczone są przy użyciu specjalistycznych szczoteczek oraz pędzelków o delikatnym włosiu.
Podsufitka, wykładziny, materiałowa tapicerka oraz welurowe dywaniki (jeśli występują) są dokładnie prane ekstrakcyjnie z użyciem specjalistycznych środków bezpiecznych dla ich materiałów.
W przypadku tapicerki skórzanej jest ona dokładnie oczyszczana przy użyciu delikatnych, całkowicie bezpiecznych środków, a następnie aplikowana jest na nią specjalna odżywka mająca na celu przywrócenie jej naturalnej miękkości i świeżego wyglądu oraz ochronę przed zanieczyszczeniami i odbarwianiem.


- Aplikacja dressingów na opony oraz elementy plastikowe


Na opony oraz plastiki zewnętrzne nakładane są specjalne dressingi mające na celu odżywienie tworzyw przywrócenie im naturalnego, świeżego wyglądu oraz ochronę przed promieniami UV.
Po aplikacji semipermanentnych powłok zabezpieczających jakimi są powłoki kwarcowe oraz ceramiczne pojazd musi pozostać przez 24h z poza działaniem wszelkich czynników atmosferycznych, celem odpowiedniego ich utwardzenia. Nie należy również przez 7 dni od aplikacji stosować do mycia pojazdu żadnych środków chemicznych, poza czystą wodą.